Tomáš
Martiník
Můj příběh

Ostrava, květen 2000. Zatímco se lidé po celém světe dozvídali o zajímavé novince s názvem internet a jejich počítače likvidoval ještě donedávna nejničivější virus na světě s líbivým názvem 'I Love You', já poprvé spatřil světlo světa. Tehdy jsem samozřejmě ještě netušil, co to internet nebo počítač vůbec je, ale o několik let později začly tyto dvě věci hrát v mém životě důležitou roli.

Ostrava, duben 2012. Svoji první webovou stránku jsem vytvořil v 11 letech a byla jí fanouškovská stránka české hokejové reprezentace. Přestože jsem ji "vytvořil" pouze v jednoduchém editoru v prohlížeči, byl jsem z ní naprosto nadšený. Tím se však má iniciativa ve tvorbě webů na nějakou dobu utichla a vrátil jsem se k ní až o pár let později.

Začal jsem chodit na Wichterlovo gymnázium v Ostravě a v informatice mě zaujala hodina programování webových stránek. Doma jsem si tak ve volném čase zkoušel vytvářet různé stránky v html kódu, což vedlo k mému prvnímu "většímu projektu", kterým byl web pro školní florbalovou ligu, na který jsem pravidelně umísťoval rozpis, výsledky zápasů, články a rozhovory s hráči.

Díky těmto znalostem jsem se dostal do různých prostředí, např. do týmu vyvíjející mobilní aplikaci či do spolku pro podporu aktivních studentů, které mi daly určité zkušenosti a pohled, jak takové projekty vznikají a fungují. V tomto období jsem vyvíjel několik webů na základě požadavků mých kolegů a našich cílových skupin, jak sám, tak v týmech.

V těchto organizacích jsem se naučil, jak lépe komunikovat se zákazníky a jak jim splnit jejich přání a zároveň aplikovat své znalosti tak, aby se výsledek zamlouval jim i jejich vlastním klientům.

Brno, září 2019. Po úspěšném zvládnutí maturity jsem zvolil, jakým směrem se chci vydat v profesním životě. Bavilo mě programování webových stránek, ale už tehdy jsem věděl, že trávit celý život u obrazovky se zdrojovým kódem není nic pro mě. Rozhodnutí tedy padlo na Fakultu elektrotechniky a komunkačních technologií na VUT v Brně, kde jsem si vybral obor Automatizační a měřící techniku, který tvoří balanc mezi mým zájmem o programování, elektrotechnikou a kybernetikou.

Facebook
Instagram
Twitter
LinkedIn
tomas@martinik.eu
+420 605 064 875
FAQ
Časté dotazy
Mám zájem!